تعمیر موتورخانه

 

تعمیر و سرویس موتورخانه نیاز اساسی خانه ها و مراکز

تعمیر و سرویس موتورخانه یکی از نیازهای اساسی خانه ها و مراکزی است که دارای سیستم گرمایش مرکزی می باشند. قبلا نیز درباره تعمیر پکیج و تعمیر پکیج بوتان با شما مطالبی را درمیان گذاشته بودیم.

معمولا این مراکز دارای دیگهای چدنی یا فولادی آبگرم و یا بخار می باشند. یکی از خصوصیات اصلی این تجهیزات کار در فشار و دمای بالا می باشد. به طور طبیعی هر دستگاهی که در فشار و دمای بالا کار می کند ، بیشتر نیاز به سرویس و تعمیر دارد. از قدیم مرسوم بوده به مکانی که این تجهیزات در آن نگهداری میشوند ، موتورخانه می گویند.

تعمیر و سرویس موتورخانه امری بسیار حیاتی به حساب می اید. چرا که تقریبا تمامی تجهیزاتی که جهت سیستم گرمایشی و تهیه آبگرم مصرفی مورد استفاده هستند در آن نگهداری می شود. حتی در سالهای اخیر چیلرهای جذبی و تراکمی اب خنک نیز در موتورخانه ها نصب و نگهداری می شوند. بدیهی است که جهت تعمیر و سرویس موتورخانه به کارشناسان و تکنسینهای مجرب و متخصص نیاز باشد. شرکت تکنو تهویه همواره کارشناسان متخصص و تکنسینهای خبره را جهت ارائه خدمات مناسب به شما ، در اختیار می گیرد. چرا که کیفیت کار ارائه شده بسیار برای ما اهمیت دارد.

جهت آگاهی بیشتر بخوانید: تعمیر موتورخانه و پکیج در تهران

 

 

ایمنی در تعمیر و سرویس موتورخانه

علاوه بر آن به دلیل گازسوز و یا گازو ئیل سوز بودن جهیزات موتورخانه ، ایمنی در تعمیر و سرویس موتورخانه حرف اول را می زند.

عیوب بسیاری ممکن است که در موتورخانه شما رخ دهد. خرابی مشعل یکی از عیوب متداول موتورخانه می باشد. مشعلها عیوب مختلفی می توانند داشته باشند که این عیوب به شرح زیر می باشند:

 • عدم تشکیل شعله
 • عدم پایداری شعله
 • ایجاد صدا در مشعل
 • انفجاری روشن شدن مشعل
 • تنظیم نبودن شعله
 • خام سوزی در مشعل
 • ایجاد صدا در فن مشعل
 • خاموش شدن مقطعی مشعل

تمام مشکلات فوق می بایست توسط یک کارشناس خبره بررسی شود. گاهی این عیوب تنها با تنظیم شعله مرتفع می شوند. وگاهی نیاز به تنظیم و تمیز کردن یون و یا چشمی می باشد. گاهی اوقات فن مشعل دچار مشکل شده و ایجاد صدا می نماید. عدم کارکرد فن مانع تشکیل شعله در مشعل می شود. خام سوزی از اشکالات متداول مشعلها می باشد. یک کارشناس خبره در تعمیر و سرویس موتورخانه ، با دیدن رنگ شعله به کیفیت آن پی میبرد.

جهت آگاهی بیشتر بخوانید: تعمیرات فن کوئل

 

 

تنظیم شعله دیگ آبگرم و پکیج

البته اقدام اصولی این است که محصولات احتراق مشعل توسط دستگاه آنالیزور دود بررسی و تنظیم شعله از این طریق انجام پذیرد.

کنترل تمامی عملکردهای مشعل توسط رله مشعل انجام می پذیرد. تکنسین خبره با آگاهی کامل از مراحل تشکیل شده ، عملکرد رله را بررسی و در صورت لزوم آن را تعمیر و یا تعویض می نماید. باز هم تاکید می گردد که تعمیر و سرویس موتورخانه خود را به هر کسی نسپارید. چنانچه مشعل دچار مشکل شود و رله از کنترل صحیح ان باز بماند ، امکان انفجار وجود دارد.

مشعلها در نمونه های و مدلهای مختلفی وجود دارند. مشعلهای اتمسفریک ، مشعلهای هوای اجباری و مشعلهای روتاری کاپ از جمله مدلهای مختلف مشعل می باشند. تنظیم وبررسی یون در تعمیر و سرویس مشعل بسیار حائز اهمیت می باشد. چرا که اگر شعله تشکیل نشده و یون تشکیل آن را به رله گزارش دهد ، گاز در کوره جمع شده و انفجار صورت می گیرد. هرگز بخاطر پرداخت رقمی پایینتر جهت تعمیر و سرویس موتورخانه ، سلامتی و جان خود و خانواده را به خطر نیاندازید.

جهت آگاهی بیشتر بخوانید: تعمیر پمپ و بوستر پمپ

 

خرابی پمپ ها

علاوه بر مشکلات رایج در مشعل خرابی پمپهای سیرکوله اب در موتورخانه بسیار اتفاق می افتد.

 • سوختن پمپها
 • خرابی خازن پمپهای تکفاز
 • هرز گشتن پروانه پمپ
 • عدم گردش صحیح آب
 • نشتی در اتصالات پمپ
 • خرابی مکانیکال سیل و پکینگهای پمپ
 • گیرپاچ کردن پمپها از مشکلات رایج آنها در تعمیر و سرویس موتورخانه می باشد.

سرویس به موقع پمپها و دیگر تجهیزات موتورخانه ، از ایجاد خسارتهای شدید جلوگیری می نماید. توصیه شرکت تکنو تهویه به شما ، عقد قرار داد برای بازدید و سرویس دوره ای موتورخانه ارزشمند شما می باشد. علاوه بر خرابی پمپها و مشعلها ، خرابی اتصالاتی نظیر صافیها ، شیر های کشویی یا گیت ولو و نشتی در مسیر لوله کشی نیز از مشکلات رایج در تعمیر و سرویس موتورخانه می باشد. تنظیم درست آکوستات و ترموستات دیگ بسیار مهم می باشد.

 

دمای مناسب دیگ و پکیج

در فصول مختلف دمای دیگ متناسب با فصل باید تنظیم شود. همچنین تست عملکرد صحیح و درست آکوستات و ترموستات دیگ بسیار مهم می باشد.

بارها مشاهده شده که این تجهیزات کالیبره نبوده و دیگ را در دمای حقیقی استارت و استپ نمی کنند. چنانچه مشعل در دمای بالاتری خاموش شود امکان افزایش فشار دیگ وجود دارد. در این صورت باید شیر اطمینان بر اساس شرایط و فشار دیگ کالیبره و تنظیم دقیق شده باشد. عدم عملکرد به موقع و درست شیر اطمینان باعث ترکیدن و ترک برداشتن جداره دیگها می شود. امکان ترک برداشتن در جداره دیگهای چدنی بسیار بیشتر است. این مورد به دلیل شکننده بودن چدن اتفاق می افتد.

جهت آگاهی بیشتر بخوانید: تعمیر چیلر و تعمیر مینی چیلر

 

جهت تامین آبگرم مصرفی از منابع کویلی یا مخازن دوجداره در موتورخانه استفاده می شود. بر اساس مبحث 14 مقررات ملی ساختمان ، ظرفیت ذخیره سازی آبگرم مصرفی برای واحدهای یک خوابه 75 ، دو خوابه 110 و سه خوابه 150 لیتر می باشد. منابع کویلی برای ظرفیتهای بیش از 1000 تا 1500 لیتر مناسب می باشند. این منابع مجهز به کویلهای گرمایشی می باشند. آب گرم دیگ در این کویلها سیرکوله شده و آب درون مخزن را گرم می نماید. ایجاد رسوب در این کویلها بسیار اتفاق می افتد. اسید شویی در این کویلها در تعمیر و سرویس موتورخانه بسیار رایج می باشد. چنانچه اختلاف دمای دیگ با اب گرم مصرفی زیاد باشد ، یکی از اشکالات متداول ، ایجاد رسوب در کویل منابع کویلی می باشد.

جهت آگاهی بیشتر بخوانید: تعمیر داکت اسپلیت و سرویس داکت اسپلیت

 

 

استفاده از سختی گیر

وجود رسوب در مخازن دوجداره کمتر اتفاق می افتد. توصیه می کنیم برای مناطقی که آب سختی بالایی دارد و یا در موتورخانه از سختی گیر استفاده نشده ، از مخازن دوجداره استفاده کنید.

اما این مخازن بیشتر به دلیل ترکیدگی دچار مشکل می شوند. گاهی اتفاق می افتد که کارفرما تقاضای جوش دادن وتعمیر مخزن دوجداره را می نماید. اما باید بدانید که در تعمیر و سوریس موتورخانه ، جوش دادن مخزن کار چندان مطلوبی نیست. زیرا جنس این مخازن از گالوالیزه می باشد و جوش دادن آن اگر غیر ممکن نباشد بسیار مشکل است و قطعا نتیجه مطلوبی نیز در بر ندارد. پس از جوش دادن مخزن به فاصله زمانی کمی ، امکان سوراخ شدن مجدد آن وجود خواهد داشت.

چنانچه در موتورخانه خود ، چیلر تراکمی آب خنک نصب کرده اید ، تعمیر و سرویس چیلر نیز از دیگر خدمات شرکت تکنو تهویه می باشد. تعمیر و سرویس چیلر در تهران تخصص کارشناسان تکنو تهویه می باشد. ما پیشنهاد می کنیم که علاج واقعه را قبل از وقوع کرده و خود را در گیر مشکلات بعدی ننمایید. پیش از آغاز فصل سرما سرویس موتورخانه خود را به ما بسپارید. متخصصان شرکت تکنو تهویه با بررسی تمام موارد فوق و سرویس اصولی تجهیزات گرانقیمت شما ، شما را از مشکلات احتمالی خلاص می نمایند. تجهیزات موتورخانه شما بیش از آنچه که شما می اندیشید ، ارزشمند و حساس هستند. تعمیر وسرویس موتورخانه خود را به ما بسپارید و با خیال راحت از گرمای دلنشین منزل و آبگرم مصرفی خود بهره ببرید. ما کیفیت کار انجام شده خود را تضمین می نماییم.

جهت آگاهی بیشتر بخوانید:تعمیر کولر گازی (اسپیلت) و تعمیر کولر گازی و اسپلیت در تهران

 

 

تعویض پره های دیگ آبگرم و بخار

چنانچه یکی از پره های دیگ شما دچار شکستسگی و یا نشتی شود ، تکنسینهای خبره ما به راحتی با رفع نشتی و یا تعویض پره مشکل شما را مرتفع می نمایند.

تعویض پره در دیگ کاری بسیار مشکل و تخصصی می باشد. چنانچه تکنسین در این مورد مهارت نداشته باشد ، موجب شکستگی دیگر پره ها نیز می شود. معمولا جهت افزایش کیفیت آب و کاهش سختی آن ، از سختی گیر در موتورخانه ها استفاده می شود. احیای به موقع رزینها و شارژ درست نمک در سختی گیر های رزینی بسیار حیاتی می باشد. در بعضی از سختی گیر ها از شیر های اتومات استفاده شده است. تنظیم درست پارمترهای مربوط به بکواش ، احیا و شستشوی نهایی بسیار مهم می باشد. این کار را به متخصصان شرکت تکنو تهویه بسپارید.

همچنین در سختی گیرهایی که از سولو ولو ویا به اصطلاح شیرهای کله گاوی استفاده می نمایند، عملیات بکواش و احیا باید به صورت دستی و در زمان مناسب انجام پذیرد. در صورت تاخیر امکان از بین رفتن رزینها و ایجاد خسارت فراوان بسیار محتمل است. به همین دلیل است که تعمیرات موتورخانه خود را باید به یک کارشناس خبره بسپارید. بازدید و بررسی به موقع این تجهیزات بسیار حیاتی می باشد. این سرویس ها کاری بسیار تخصصی  می باشد. این کار تخصصی را به متخصصان و کارشناسان شرکت تکنو تهویه بسپارید.

تکنو تهویه نمایندگی چیلر مک کوی(McQuay) و نمایندگی چیلر تویو TOYO

 

نعمیرات ارزان قیمت موتورخانه

ما به موتورخانه شما بسیار اهمیت می دهیم و از اعمال هزینه اضافه به شما به شدت پرهیز می نماییم. همچنین قطعات مورد استفاده توسط ما در سرویس موتورخانه ، کاملا اصلی و اورجینال خواهد بود. اطمینان می دهیم که ما تعمیرات و سرویس موتورخانه را با بهترین کیفیت برای شما انجام خواهیم داد. موتورخانه شما دارای هر نوع تجهیزاتی که باشد ، کارشناسان و متخصصین ما کاملا به آن تسلط دارند. تعمیرات و سرویس موتورخانه تخصص شرکت تکنو تهویه می باشد.

تیم فنی شرکت معتبر تکنو تهویه ، با دانش و تجربه سالیان دراز خود آماده ارائه خدمات مختلف در زمینه تعمیر ، سرویس و نگهداری انواع موتورخانه به شما عزیزان می باشد. خدمات ما با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب به شما عرضه می شود.

 

نوشته‌های تازه

سایر مطالب و مقالات

Scroll to Top