حداقل و حداکثر دمای کولر گازی

امروزه استفاده از کولرهای گازی بخاطر سیستم سرمایشی و گرمایشی یکی از محبوب ترین وسیله هاست. هم در تابستان و هم در زمستان قرب و منزلت خود را دارد‌. با تنظیم صحیح هم می ‌توانید در تابستان از هوای خنک آن استفاده کنید و هم در زمستان هوای گرم و مطبوعی را تجربه کنید. اما استفاده از هوای خنک در تابستان و گرم در زمستان در گرو تنظیم مناسب کولر می باشد.  باید دانست بهترین دما برای سرمایش و گرمایش کولرگازی بایستی چقدر باشد.  درمقاله پیش رو از تنکو تهویه به بررسی حداقل و حداکثر دمای کولر گازی خواهیم پرداخت. برای تعمیر کولر گازی میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

نکاتی برای تنظیم بهترین دما برای کولر های گازی

قبل از اینکه پیرامون بهترین دما برای سرمایش و یا گرمایش کولر های گازی و حداقل و حداکثر دمای کولر گازی صحبتی کنیم بهتر است چند نکته را در مورد محیط خانه یا محل کارشما یادآوری کنیم. با رعایت این موارد قادر به استفاده حداکثری از توان کولر گازی چه در مسئله سرمایش و چه در مسئله گرمایش آن می باشید. این نکات عبارتند از:

با استفاده از پرده از ورود مستقیم نور خورشید به داخل محیط منزل جلوگیری کنید. در زمستان نیز پرده ها را کنار زده تا از نور خورشید جهت گرمای بیشتر محیط منزل استفاده کنید.

تمامی درزهای درها و پنجره ها را بپوشانید تا از خروج هوا در تابستان و زمستان جلوگیری کنید‌. هدر رفت انرژی را به حداقل برسانید.

  • کولر گازی را در محل مناسب و مطابق با استاندارد نصب کنید.
  • در موقع خرید به قدرت و توان کولر کازی و محیط محل مورد استفاده توجه کنید.
  • سرویس منظم کولر گازی را جدی بگیرید. زیرا این کار در کارایی کولر گازی موثر می باشد.
  • از سلامت کامل کولر کازی مطمئن شوید. داشتن گاز کافی و استاندارد و سلامت فن و موتور.
  • اگر هوای بیرون مناسب است با استفاده ازکولر درحالت فن از اتلاف برق جلوگیری کنید.

با رعایت این نکات می توانید از بروز مشکلات و خرابی ها جلوگیری کنید.

البته میتوانید با بخش داکت اسپلیت تکنو تهویه نیز در ارتباط باشید:

 

بررسی حداقل و حداکثر دمای کولر گازی

در این بخش ما قصد داریم دمای کولر گازی را در کمترین و بیشترین حالت برای شما ارائه دهیم. در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

بررسی حداقل و حداکثر دمای کولر گازی

تنظیم بهترین دما در تابستان جهت سرمایش بهتر

روشن بودن دائم کولر گازی در تابستان رایج و متداول می باشد. از طرفی مصرف برق کولرهای گازی نیز زیاد است. بخاطر همین استفاده از دمای مناسب برای کولر بسیار ضروری می باشد. بهترین درجه برای کولر گازی در فصل تابستان جهت ایجاد سرمایش و در طول روز بین 23 الی 25 درجه سانتی گراد است. این میزان درجه مورد تایید سازمان انرژی امریکا(EIA) می باشد. با توجه به این که درطول روز در منزل به سر می بریم این درجه از کولر گازی بهترین گزینه می باشد. اگر هوای بیرون مناسب می باشد می توانید درجه کولر را روی 28 نیز تنظیم کنید. اما بین 23 الی 25 بهترین گزینه می باشد. تنظیم حداقل و حداکثر دمای کولر گازی منجر به بهبود هوای منزل می شود.

جهت آشنایی با بخش چیلر تکنو تهویه مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می گردد:

 

تنظیم بهترین دما برای گرمایش در فصل زمستان

در فصل زمستان برای استفاده از سیستم گرمایشی کولر های گازی می توان دمای 26 الی 28 درجه را انتخاب نمود. و با این دما در محیط خانه هوایی متعادل را خواهید داشت. در این حالت محیط فوق العاده گرمی نخواهیم داشت. شاید این درجه حرارت مناسب خیلی ها نباشد. در جستجوی گرما و حرارت بیشتری باشند. اما باید یادآوری کنیم که بهینه ترین و بهترین درجه گرمایش کولر گازی در فصل زمستان که موجب صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می شود همین محدوده دمایی می باشد. زیرا بدن را در حالتی قرار می دهد که نه احساس گرما می کند و نه احساس سرما.

سخن آخر

اگر دمای محیط کاری شما به اندازه کافی خنک نبود و یا گرمای لازم را نداشت بهتر است به جای افزایش یا کاهش درجه تنظیم کولر از سیستم سرمایش یا گرمایش سریع کولر گازی که با عنوان (Turbo Jet Mode)  بر روی ریموت مشخص شده بهره بگیرید. در این حالت در مدت زمان کوتاهی کولر محیط خانه را به دمای دلخواه شما تبدیل خواهد کرد. در این مقاله از وب سایت تکنو تهویه ما در ارتباط با شرایط و تنظیم‌ حداقل و حداکثر دمای کولر گازی صحبت کردیم و تمامی نکات را بیان نمودیم. جهت کسب اطلاعات دقیق می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید.

نوشته‌های تازه

سایر مطالب و مقالات

پیمایش به بالا