علائم خرابی شیر برقی پکیج

یکی از قطعات مهم در پکیچ شیر آن می باشد. هر موقع که احساس کردید سیستم پکیج و آب گرم آن به خوبی کار نمی کند به عنوان اولین و مهم ترین مشکل بایستی سراغ شیر برقی دستگاه پکیج رفت. لازم به یادآوری است اولین قطعه ای که مستهلک شده و می تواند نیاز به تعمیر پیدا کند. شیر برقی پکیج می باشد. با ذکر این مقدمه در مقاله پیش رو  پیرامون علائم خرابی شیر برقی پکیج توضیحاتی خواهیم داد.

 

مدل کار پکیج ها چگونه است؟

وظیفه پکیج در فصل زمستان علاوه بر گرم کردن آب مصرفی گزینه دیگری هم است. باید رادیاتور و مدارهای گرم کننده را نیز گرم نماید. در این سیستم و کار پکیج وظیفه اصلی گرم کردن آب مصرفی می باشد. به طور کلی می توان گفت پکیج ها  نسبت به موتورخانه های قدیمی دارای مزیت هایی هستند که می توان به موارد زیر اشاره کرد: مستقل بودن واحدها

  • هزینه کمتر مصرف انرژی
  • عدم احتیاج به فضای بزرگ مثل موتور خانه
  • هزینه پایین نگهداری و تعمیر پکیج نسبت به موتور خانه

در ادامه اما ما به بررسی علائم خرابی شیر برقی پکیج هم می پردازیم.

 

همه چیز در مورد شیر برقی پکیج

همانگونه که در مقدمه گفته شد شیر برقی از مهم ترین قطعات پکیج می باشد. شیر برقی در محفظه احتراق قرار گرفته است. وظیفه اصلی آن نیز تنظیم میزان عبوری گاز می باشد. میزان کم یا زیاد شدن شعله پکیج را بررسی می کند. این قطعه با برق 24 ولت کارمی کند و جنس آن از آلومینیم می باشد. نکته مهم این است که هرگونه تعمیر یا تعویض شیر برقی به خاطر حساسیت کار حتما توسط نیروی متخصص انجام پذیرد. اما این که نحوه عملکرد شیربرقی پکیج چگونه است در ادامه توضیحاتی خواهیم داد. بررسی این موارد به شناخت علائم خرابی شیر برقی پکیج کمک بیشتری می کند.

همه چیز در مورد شیر برقی پکیج

نحوه عملکرد

بایستی بگوئیم شیربر قی پکیج شامل دو قطعه شیر قطع و وصل می باشد. همانگونه که گفته شد جریان عبوری گاز را کنترل می کند. برای این که پکیج کارکند هر دوشیر بایستی باز باشد. در صورتی که هر یک از شیرها به دلیلی خراب باشد پکیج به صورت خودکار خاموش خواهد شد. اگر متوجه شدید که شعله پکیج خوب کار نمی سوزد یا به قول معروف پرپر می کند بدانید که در مسیر شیر برقی گرفتگی بوجود آمده است.

در این مورد حتما با تکنسین مربوطه جهت برطرف کردن مشکل ارتباط بگیرید. در درون شیرهای برقی فنری تعبیه گردیده که هر موقع شیرها بازو بسته می شوند این فنر مانند اهرم عمل کرده و موجب حرکت آن می شود. همچنین در شیرهای برقی شیر تنظیم فشاری تعبیه گردیده که اگر فشار گاز خروجی بیش از حداستاندارد باشد به صورت خودکار باز شده تا از فشار آن کاسته شود. این موارد در روند علائم خرابی شیر پکیج برقی کمک زیادی می کند.

علائم خرابی شیر برقی پکیج

از علائم خرابی شیر برقی پکیج موارد زیر است. اگر شما فقط یکی از آب های گرم مصرفی یا گرمایشی را دارید احتمال خرابی شیر برقی وجود دارد. نکته دیگری که به عنوان یکی از علائم خرابی شناخته می شود در زمینه مقدار الکتریسیته است. در حقیقت زمانی که میزان ورودی گاز مشعل با الکتریسیته تغییر می کند می تواند منجر به بروز مشکلاتی اساسی شود. اگر این بخش دچاز مشکل شود می تواند منجر به روشن نشدن دستگاه گردد. در عین حال ممکن است گرمای لازم نیز برای گرم شدن به وجود نیاید.

در پایان بایستی بگوئیم در صورت خرابی حتما از طریق تکنسین های خود نمایندگی شرکت اقدام به برطرف کردن مشکل کنید. از اقدام خودسرانه جدا پرهیز کنید. حتی تعمیر این قطعه و یا دیگر تعمیرات را به تعمیرکاران نا آشنا واگذار نکنید. دقت کنید که پس از تعمیر قطعه باید برای تنظیم آن نیز اقدام شود. این کار توسط متخصصان خبره و کارآزموده صورت می گیرد.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت تکنو تهویه ما در ارتباط با علائم خرابی شیر برقی پکیج صحبت کردیم. در عین حال تمامی موارد مربوط به عملکرد وسیله و مدل کار آن را نیز بیان نمودیم. اطلاع از تمامی این موارد منجر به این مطلب می شود که ما بهترین اقدام را برای رفع مشکلا شیربرقی پکیج انجام دهیم. اگر تمایل به کسب اطلاعات دقیق در این باره دارید می توانید با متخصصان ما در تکنو تهویه در ارتباط باشید.

 

نوشته‌های تازه

سایر مطالب و مقالات

پیمایش به بالا