راه های جلوگیری از یخ زدن پکیج در زمستان

باتوجه به فرارسیدن فصل زمستان و سرما کارکرد پکیج ها در منازل و دیگر محیط ها افزایش می یابد. یکی از مواردی که مصرف کنندگان پکیج بایستی حتما در زمانی که قصد سفر و ترک منزل را دارند به آن توجه کنند. موضوع یخ زدن پکیج و اتصالات مربوط به آن می باشد. زیرا هزینه ناشی از یخ زدگی آب درون پکیج و لوله ها از نظر مادی بسیار زیاد می باشد. اما با چند راهکار ساده به راحتی قادر خواهید بود علاوه بر پیشگیری از این اتفاق. راندمان پکیج بوتان خود را تا حدممکن بالا ببرید. در مقاله پیش رو از تکنو تهویه به بررسی راه های جلوگیری از یخ زدن پکیج در زمستان می پردازیم. شما می توانید برای تعمیر موتورخانه در تهران هم با متخصصان ما در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط:

راه های جلوگیری از یخ زدن پکیج بوتان در زمستان

وقتی برای مدت زیادی از پکیج استفاده نمی کنید. ممکن است دستگاه دچار یخ زدگی شود. بخصوص پکیج هایی که در فضای بیرون ساختمان نصب شده اند. اما قبل از هر اقدامی و تماس با تعمیرکار شاید با دو راه حل پیشنهادی مشکل حل گردد:

راه حل اول  : روشن بودن دستگاه

راه حل اول این که شیرگاز رابه صورت باز نگهدارید. و دو شاخ دستگاه را به پریز برق وصل کنید. اغلب پکیج ها دارای یک سیستم اتوماتیک هستند. که از یخ زدگی سیستم جلوگیری می کند. در عین حال می توانید به سیستم شوفاژ ماده ضد یخ زدگی مخصوص رادیاتور اضافه کنید. بهتر است برای عدم آسیب دیدگی رادیاتور شوفاژ از ضدیخ خودرو استفاده کنید. راه های جلوگیری از یخ زدن پکیج در زمستان متفاوت هستند.

راه حل اول : مسافرت و خروج از منزل و جلوگیری از یخ زدن پکیج بوتان

اگر تمایل به سفر دارید و جزو آن گروه از افرادی هستید که پیش از خروج از خانه شیر گاز را قطع می کنید. یکی از ساده ترین کارها برای جلوگیری ازمنجمدشدن پکیج بوتان شما این است. که تمام آب موجود در لوله ها و سیستم شوفاژ را تخلیه کنید. در این صورت در سیستم گرمایشی آبی وجود نخواهد داشت. در نتیجه زمان بازگشت به خانه با مشکل یخ زدگی پکیج بوتان مواجه نخواهید شد.

اگر تمایل به خروج از خانه برای زمان طولانی دارید. برای پیشگیری از یخ زدن و تعمیر پکیج دیواری خانه خود می توانید به سادگی با بستن شیر آب سرد ورودی و و باز نمودن آب گرم توالت که عموما پایین ترین شیر در خانه است. برای خالی کردن آب موجود در سیستم گرمایشی اقدام نمایید. در این راستا زمانی که عقربه فشار پکیج بوتان بر عدد صفر قرار داشته باشد همه آب تخلیه شده است. شما می توانید با خیال راحت منزل را ترک کنید.

قبلا در خصوص

با شما سخن گفته بودیم. لطفا مطالعه فرمایید.

 

راه حل سوم : بررسی دمای پکیج بوتان

در این بخش یکی دیگر از راه های جلوگیری از یخ زدن پکیج بوتان در زمستان را بیان می کنیم. در عموم پکیج های به روزتر سیستمی پیش فرض اتوماتیک برای رفع مشکل یخ زدگی پکیج دیواری وجود دارد. روش کار بدین صورت می باشد. که برق پکیج بوتان وصل باشد. شیرگاز ورودی باز باشد. یکی از رادیاتورهای خانه باز باشد. در این روش صرفا لازم است دمای پکیج را روی پایین ترین شرایط قرار دهید. تا پکیج بوتان در فاصله های زمانی درست به شیوه اتوماتیک پمپ را وصل و شعله را روشن می کند.

به این نکته نیز توجه داشته باشید. که در پکیج های دیجیتال بعد از باز کردن شیرگاز باید برق پکیج بوتان را وصل کرده. و صبر کنید تا فشار پکیج بین 1_ 1/5 باشد. در پکیج بوتان های آنالوگ پس از توقف عقربه فشار بین 1 تا1/5. باید کلید وسیله را روشن نمایید. و دکمه های آب گرم و شوفاژ را بر صفر قرار دهید.

راه حل چهارم :

اگر در منزل حضور دارید. در فصل زمستان می توانید از نوارچسپ های حرارتی گرمایشی برای جلوگیری از یخ زدگی پکیج دیواری بوتان خود استفاده کنید. این چسب ها دارای المنت هایی هستند که با برق کار کرده. و با ایجاد گرما از یخ زدگی پکیج بوتان جلوگیری می کنند. اگر قصد دارید از این روش استفاده کنید. توجه داشته باشید که از حرارت بسیار ملایم استفاده کنید و هرگز از حرارت بالا استفاده نکنید.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت تکنو تهویه ما به بررسی راه های جلوگیری از یخ زدن پکیج بوتان در زمستان پرداخته ایم. اگر با استفاده از این روش ها مشکل یخ زدگی در پکیج برطرف نگردید. بهتر است به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید. شرکت تکنوتهویه در این راستا آمادگی خود را جهت مشاوره. بازدید. تعمیر هر نوع پکیج اعلام می کند. برای تعمیر در تهران و کرج می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید. در کمترین زمان درکنار شما خواهیم بود. لازم به ذکر است تکنو تهویه به تمامی مدلهای پکیج خدمات ارائه میدهد.

نوشته‌های تازه

سایر مطالب و مقالات

پیمایش به بالا